15-lecie zespołu Grodzianki!

15 lat Grodzianek

Kończący się 2023 rok obfituje w muzyczne jubileusze. Tak się bowiem składa, że Zespół Folklorystyczny Grodzianki z Grodźca Małego obchodzi 15 urodziny!

Grodzianki zaczęły się formować wiosną 2008 r. z inicjatywy Pani Bożeny Sadłochy. Od tego czasu stale się rozwijają, poszerzając swój repertuar i doskonaląc umiejętności wokalne, by uświetniać kolejne uroczystości i wydarzenia gminne. Mają na swoim koncie wiele nagród, wyróżnień i podziękowań, jak chociażby III miejsce w konkursie Polskiego Radia Wrocław na przebój ludowy, tytuł laureata V Festiwalu Polski Biesiadno-Kresowej w Siedlisku, I miejsce podczas Biesiady Ludowej w Zagrodnie. Za krzewienie tradycji i pielęgnowanie kultury ludowej otrzymały nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

28 listopada wieczorową porą Wójt Gminy Głogów Bartłomiej Zimny odwiedził zespół na próbie w świetlicy w Grodźcu Małym, by złożyć mu życzenia wszelkiej pomyślności i kolejnych udanych lat na ludowej scenie muzycznej, a także wręczyć upominek – zaproszenie na kulturalno-integracyjną wycieczkę. Wszystkiego dobrego, Grodzianki!

Data opublikowania: 22:27, 29 listopada 2023

Kategorie: Aktualności